CZERWIEC
Kozibród łąkowy (Tragopogon pratensis)

Beskid Niski – 7 sierpnia 2016


Była to kolejna wycieczka z cyklu ”Rezerwaty polskich Karpat”. Tym razem mieliśmy zobaczyć dwa rezerwaty - „Kamień nad Rzepedzią” i „Bukowica”, oba leżące w paśmie Bukowicy.

Moi przyjaciele jak zwykle doskonale opracowali przebieg tej wycieczki. Z uwagi na konieczność powrotu do samochodu były to jakby dwie wyprawy.

Najpierw z miejscowości Karlików doszliśmy pod wyciągiem narciarskim do szlaku końskiego, później do czerwonego szlaku (główny szlak beskidzki), który zaprowadził nas do rezerwatu „Kamień nad Rzepedzią”, położonego na zboczach góry Kamień. Jest to rezerwat przyrody nieożywionej, przedmiotem ochrony są tu piaskowcowe wychodnie skalne. Jest ich sporo, są duże i mają ciekawe formy. Na pewno warto zobaczyć ten rezerwat. Zamknęliśmy pętlę schodząc do samochodu drogą lokalną.

Następnie podjechaliśmy do Puław Górnych i stamtąd także czerwonym szlakiem, tyle że w przeciwnym kierunku, zrobiliśmy sobie spacer do rezerwatu „Bukowica”. Jest to rezerwat leśny, według nas niezbyt ciekawy, ale każdy staramy się zobaczyć. Musieliśmy wrócić tą samą drogą, ale nie żałowaliśmy, bo widoki były piękne - szlak w dużej części prowadził pięknymi, zagospodarowanymi łąkami, z których roztaczają się wspaniałe widoki na okolicę. 


Beskid Niski Pasmo Bukowicy
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.