GRUDZIEŃ
Sosna zwyczajna (Pinus sylvestris)

Bystra Ławka - 20 sierpnia 2015


Marek prosi, żebym wymyśliła wycieczkę w Tatry. Ładną, ale nie za ciężką. Przychodzi mi do głowy tylko jeden pomysł – Bystra Ławka w Wysokich Tatrach na Słowacji. Trasa wysokogórska, są nawet łańcuchy. Już od samego dołu piękne widoki. Wodospad Skok, dużo stawów. A trasa krótka (jak na tatrzańske warunki) i dość niemęcząca.

Pogodę mamy wspaniałą. Zostawiamy samochód na parkingu w Szczyrbskim Plesie i wyruszamy.


Idziemy Doliną Młynicką żółtym szlakiem. Wszędzie kwitną wrzosy. Jest pięknie. Marek nigdy tu nie był, więc jest pod wrażeniem. Podziwia wspaniały wodospad Skok.


Po ostrym, ale krótkim podejściu na „naszą” przełęcz, schodzimy do Doliny Furkotnej. Tu też pełno wrzosów. I możemy przyglądać się kozicom. Jest ich tutaj spore stado.


Potem podchodzimy niebieskim szlakiem do Chaty pod Soliskom. Chwilę zastanawiamy się, czy nie wdrapać się na Skrajne Solisko, ale rezygnujemy z tego pomysłu, bo jednak zajęłoby nam to trochę czasu, a poza tym szlak jest bardzo zatłoczony.


Kontynuujemy naszą wycieczkę dalej szlakiem niebieskim, który schodzi pod wyciągiem.


Po zejściu na dół nie jesteśmy jeszcze zmęczeni, więc podchodzimy do narciarskiej skoczni, a potem robimy sobie jeszcze spacer nad Szczyrbskim Plesem.

To była wspaniała wycieczka.Tatry Bystra Ławka Wysokie Tatry
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.