LIPIEC
Dzwonek skupiony (Campanula glomerata)

Kamienny Groń z Piwnicznej - 11 stycznia 2015


Po mroźnej, pięknej, zimowej pogodzie przyszła nagła odwilż. Taka przypominająca przedwiośnie. W górach jest nieciekawie, ale postanawiamy się gdzieś wybrać. Moi przyjaciele wymyślają krótką wycieczkę z Piwnicznej na Kamienny Groń.


Zostawiamy samochód na rynku w Piwnicznej i idziemy do góry żółtym szlakiem. Jest bardzo ślisko, chwilami trzeba iść po lodzie. Dobrze, że mamy ze sobą nakładki z kolcami na buty, bo inaczej nie dałoby się iść.


Docieramy na Kamienny Groń, a potem idziemy jeszcze na symboliczny cmentarz ludzi gór do Doliny Pamięci „Jackowa Pościel”. Jestem tutaj pierwszy raz, więc miejsce to robi na mnie duże wrażenie.


Potem wracamy na Kamienny Groń i idziemy szlakiem narciarskim, żeby zrobić kółeczko. Docieramy nim do żółtego szlaku, idziemy kawałek, a potem skręcamy w drogę lokalną i nią docieramy z powrotem na rynek w Piwnicznej.

Zatrzymujemy się jeszcze na chwilę nad Dunajcem, żeby przyglądać się spływającej krze. To niecodzienny, jak na styczeń widok.Beskid Sądecki Kamienny Groń Pasmo Radziejowej
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.