CZERWIEC
Kozibród łąkowy (Tragopogon pratensis)

Gorce - 6 lutego 2016


Jedna z licznych w GPN  ścieżek edukacyjnych.Tworzy pętlę rozpoczynającą i kończącą się w Ochotnicy Górnej. Jest to bardzo ciekawa i urozmaicona trasa długości około 8 kilometrów. Znajduje się na niej 13 przystanków.

Początkowo ścieżka prowadzi wzdłuż Potoku Jaszcze, przechodzi przez Polanę Łonną, następnie wygodnymi mostkami przechodzi się przez śródleśną  młakę i lasem dochodzi się pod Przełęcz Pańska Przechybka, miejsce katastrofy amerykańskiego bombowca typu B-24 Liberator „Califotnia Rocket’. Znajduje się tam wygodna chatka, w której można odpocząć oraz pomnik upamiętniający katastrofę. 

Później widokową łąką (Przełęcz Pańska Przehybka) oraz lasem wychodzimy na Magurki (1108 m.n.p.m.).  Jest tu duża polana -  roztacza się  z niej wspaniały widok na Tatry. Ostatnio została tam wybudowana wieża widokowa i szałas.

Później częściowo polanami (z których też są piękne widoki, również na Tatry), częściowo lasem wracamy do Ochotnicy. Po drodze mijamy stare szałasy pasterskie i ciekawą, zabytkową już chyba zagrodę.

Wzdłuż całej trasy rozmieszczone są wygodne ławeczki.
 


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.