CZERWIEC
Kozibród łąkowy (Tragopogon pratensis)

Gorc – 3 czerwca 2017


Trasa: Zasadne - Gorc Kamienicki (1120-1150 m n.p.m.) - Gorc (1228 m n.p.m.) - Gorc Młynieński - Wierch Lelonek (955 m n.p.m.) - Przełęcz Młynne (732 m n.p.m.) - Zasadne

Ponieważ niedzielę miałam zajętą, wybrałam się na krótką wycieczkę w sobotę. Pogoda była piękna, więc należało to wykorzystać.
Kiedy zimą wybraliśmy się z Markiem na Gorc z Zasadnego, szlakiem „Wyrusz z nami w Gorce”, tak mi się ta trasa spodobała, że obiecałam sobie, że wrócę tu latem. To idealny szlak dla mnie na samotną wędrówkę. Zwróciłam zwłaszcza uwagę na dużą ilość łąk i polan – latem, kiedy zakwitną, powinno tu być pięknie.

I było. Co prawda będzie jeszcze piękniej za tydzień lub dwa, ale nie można mieć wszystkiego.
Niektóre łąki były żółte od jaskrów i brodawników. Niektóre białe od porastającego je w dużej ilości świerząbka. Na kilku podmokłych kwitły obficie storczyki szerokolistne i niezapominajki. Zaczęły pojawiać się storczyki męskie. Powoli zaczynają też kwitnąć wełnianki. Kwitnące łąki w połączeniu ze świeżą jeszcze zielenią drzew prezentowały się naprawdę pięknie. Dodatkowo cała trasa jest bardzo widokowa. Co prawda Tatry były słabo widoczne, ale i tak panoramy na okoliczne pasma były wspaniałe. 


Gorce Gorc Zasadne
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.