Rośliny naczyniowe

Turzycowate Trawy


Paprotniki


Drzewa Krzewy Krzewinki


O wyszukiwarce

Jak działa wyszukiwarka

      Wyszukiwarka jest połączona z Atlasem roślin znajdującym się na stronie i umożliwia odnalezienie w nim gatunków roślin posiadających jakąś cechę wspólną, np. czas kwitnienia, kolor kwiatów, siedlisko, piętro roślinności w którym występują, itp. Cech jest bardzo dużo, a zamierzam jeszcze dodać nowe.

Lista cech w wyszukiwarce jest rozwijana – po kliknięciu w okienko z krzyżykiem lista się rozwija.

Jeżeli chcemy, aby wyszukiwarka szukała w całym Atlasie, to nie zaznaczamy żadnego albumu.

 
Można zaznaczyć kilka cech jednocześnie, gdyż wyszukiwarka daje obecnie taką możliwość. (najlepiej jednak nie zaznaczać więcej niż 3 cechy jednocześnie). Należy pamiętać, że wyszukiwarka po zaznaczeniu kilku cech wyszuka tylko rośliny, które spełniają wszystkie wybrane cechy (np. rośliny chronione, o białych kwiatach, kwitnące w lipcu). Nie doda natomiast zaznaczonych cech - w związku z tym, po rozwinięciu listy np. Siedliska, Kwitnienie, Rodziny, najlepiej zaznaczyć tylko jedną cechę w danej grupie cech. 
 
Należy  pamiętać o kasowaniu cech, jeśli chce się znaleźć coś innego. W przeciwnym wypadku wyniki wyszukiwania się zsumują. Najlepiej robić to klikając ponownie w Podstronę: Wyszukiwarka – wtedy ma się pewność, że poprzednie zaznaczenie zostało skasowane. Jest to szczególnie pomocne, gdy zaznacza, się jakąś cechę tam, gdzie lista się rozwija, np. „Siedliska”, czy  „Kwitnienie”. Gdy natomiast zamiast kliknąć w Wyszukiwarkę, użyjemy strzałki Cofnij – to pokaże nam się zwinięta lista i możemy nie zauważyć pozostawionego zaznaczenia.
 

Kwiaty Białe


Różowe Czerwone Fioletowe


Żółte Zielone Brązowe